Detail značky… BOSTITCH

V roce 1948 společnost změnila spojením prvního a třetího slova svůj název na BOSTITCH a stejné jméno od té doby označuje i její výrobky. BOSTITCH postupně vyrobil svoji první drátošičku (1903) a r. 1914 stolní sponkovačku - model AO.

Roku 1924 BOSTITCH na trh poprvé uvedl sponky, slepené v pásku (toto provedení se od té doby stalo průmyslovým standardem).

Přes výrobu sponkovaček s motorovým pohonem, ovládaných pedály dospěla v r. 1965 až k první hřebíkovačce s bubnovým zásobníkem N2

Postupem času přinášela na trh další a další modely, až k těm současným.

V roce 1986 přešlo v rámci uskutečněné akvizice vlastnictví společnosti Bostitch z majetku společnosti Textron na STANLEY.

Ve stejném roce proběhla i akvizice společnosti HARTCO a v roce 1988 pak i SPENAX - tím se významně rozšířila nabídka výrobků o další modely/typy.

Od r. 1996 začíná fungovat přímé zastoupení pro ČR a SR v Toně a.s. Pečky. Firma rychle expanduje a brzy zaujímá místo předního dodavatele na těchto trzích.

Po sloučení firem Stanley a Black&Decker začíná na jaře 2011 nová éra Bostitch v nových moderních prostorách sídla firmy v Praze-Chodově, centrálního skladu v Gliwicích a servisu v Praze-Modřanech, spolu s ostatními značkami pod hlavičkou Stanley Black&Decker Trading ČR..