Detail značky… AJAX

Historie výroby pilníků a rašplí má v Jihlavě více než 80-ti letou tradici. Firma na výrobu pilníků byla založena v roce 1921 a od té doby vzrůstá význam této firmy a výroby pro Jihlavsko a okolí až do dnešních dnů.

Od čtyřicátých let nese firma logo AJAX i v názvu. V roce 1996 byla vytvořena akciová společnost AJAX PILNÍKY, a.s. a to napomohlo dalšímu rozšíření obchodních partnerů v mnoha zemích světa. Koncem roku 2012 byly odkoupeny akcie od pana Blundella a firma změnila název na AJAX PILNÍKY, a.s..

Postupem let se podařilo navázat obchodní kontakty také v Austrálii, Jižní Americe a po téměř celé Evropě. Stali jsme se významnými dodavateli i v oblasti východní Evropy a některých asijských zemích.

V současné době nabízí firma AJAX PILNÍKY, a.s. přes tisíc položek nejrůznějších pilníků a rašplí.

Orientace na splnění požadavků našich zákazníků nás nutí k zdokonalování svých výrobků a rozšiřování sortimentu. Mimořádná pozornost se věnuje nejen kvalitě, ale i celkovému vzhledu, kdy se přihlíží k požadavkům ergonomie. Špičkovou kvalitu pilníků a rašplí pod zn. AJAX zajišťuje použití kvalitních materiálů a jejich zpracování moderními technologiemi.

Využití nových technologií posouvá naše výrobky na úroveň špičkové kvality při výhodné ceně.

Nejenom technologie, ale i systém řízení jakosti má významný vliv na kvalitu pilníků a rašplí AJAX. Veškerý sortiment je certifikován Strojírenským zkušebním ústavem a od listopadu 2001 přešla společnost na systém řízení jakosti ISO 9001. Tento systém znamená spolehlivost a prověřenou kvalitu.